KI podporuje pochod Zastavme neonacistov

<strong>Konzervatívny inštitút podporuje pochod     <span class=Zastavme neonacistov Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika sa pripája k protestom proti zavraždeniu 21-ročného študenta Daniela Tupého a vyzýva ľudí, aby sa zúčastnili na protestnom sviečkovom pochode Zastavme neonacistov, ktorý sa začne v stredu 9. novembra o 17:00 hod. na Hodžovom námestí v Bratislave.

Dôrazne odsudzujeme násilie páchané extrémistami akéhokoľvek zafarbenia. Zavraždenie Daniela Tupého, z ktorého sú podozriví prívrženci hnutia skinheads, je odporným zločinom, ktorého páchatelia si zaslúžia čo najprísnejšie potrestanie. Považujeme za svoju morálnu povinnosť takéto konanie verejne odsúdiť a vyzvať k prejaveniu názoru všetkých slušných ľudí. Pochod Zastavme neonacistov organizuje združenie Ľudia proti rasizmu.

Organizátori vyzývajú ľudí, aby si so sebou priniesli sviečky a aby si na znak účasti so zavraždeným Danielom pripli čierne stužky. Pochod bude z Hodžovho námestia pokračovať cez centrum mesta k pamätníku obetiam holokaustu na Rudnayovom námestí. Pochod sa uskutoční v deň výročia Krištáľovej noci v Nemecku.

Konzervatívny inštitút M.R.Štefánika

Obrazovú správu spravodajskej televízie TA3, ktorú o pochode Zastavme neonacistov odvysielala dňa 9. novembra 2005, si môžete pozrieť tu.

Navigácia