Korzár: Úradníkov školili za eurofondy, stálo to 58-tisíc

Pracovníci úradu by mali napríklad lepšie pracovať s počítačom, krajšie sa obliekať, či byť milší k “stránkam”. Vďaka 58-tisícom eur hlavne z eurofondov. Podľa analytika KI Ivana Kuhna ide o nezmyselný projekt a vyhodené peniaze.

Analytik: Míňanie v duchu „je to z eurofondov = zadarmo…”

Ivan Kuhn, analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, považuje projekt za nezmyselný. „Načo školiť 25 z 33 úradníkov za ‘Špecialistu projektového riadenia v samospráve’? Pochybujem, že toľkí prídu do styku s projektovým riadením. Školiť sa v spoločenskom a diplomatickom protokole je zas primerané tak akurát pre starostu, ale ten by si to mal zaplatiť z vlastného vrecka. Za úplný nezmysel považujem kurz ‘Postavenie osobnosti v EÚ – komunikačno-sociálna príprava’. Na to, aby sa úradníci k občanom správali slušne a úctivo, nepotrebujú školenie. Stačí, ak to od nich vedenie úradu bude vyžadovať a postihovať tých, ktorí to neplnia. Jediné, čo možno malo zmysel, bolo školenie v práci s počítačom, ale to sa dalo riešiť bez tých ostatných nezmyslov.”

Podľa Kuhna je celý kurz úplne nezmyselným použitím peňazí európskych a slovenských daňovníkov v duchu myšlienky “je to z eurofondov (synonymum “zadarmo”), tak to treba využiť” – bez ohľadu na zmysluplnosť. „Jediný, pre koho bol kurz zmysluplný, bol majiteľ firmy, ktorá ho realizovala. Ak teraz uvažujú, že po projekte urobia anketu, ako sú ľudia spokojní s úradom, zaujímalo by ma, či ju robili aj predtým, ako sa o eurofondy uchádzali. A tiež som zvedavý, či občanov naozaj najviac trápi, že úradníci sa neesteticky obliekajú a nevedia správne stolovať…” Prednosta Bajus povedal, že anketu predtým nerobili a už pár rokov neevidujú na úrad žiadne sťažnosti.

Čítajte ďalej v článku denníka Korzár zo dňa 20. augusta 2010, kde sa k téme vyjadril i analytik KI Ivan Kuhn. Viac na stránkach denníka Korzár tu.

Navigácia