Daniel Lacalle: Trhové riešenia pre európsku energetickú politiku

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, spoločne s energie-portal.sk, organizoval dňa 9. mája 2024 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Naším hosťom bol Daniel Lacalle, profesor ekonómie a finančný manažér, pôsobiaci v Madride.

Videozáznam

Fotogaléria

Rozhovory v médiách

Podporte nás

Ďakujeme partnerom a mediálnym partnerom prednášky

O prednášajúcom

Daniel Lacalle je ekonóm a finančný manažér. Špecializuje sa na financie, energetiku a globálnu ekonomiku. Je profesorom ekonómie na IE Business School v Madride. Je tiež hlavný ekonóm v Tressis SV, manažér fondu v Adriza International Opportunities, člen poradného zboru nadácie Rafael del Pino, prezident Instituto Mises Hispano, profesor na obchodnej škole IEB (Inštitút burzových štúdií) a viceprezident poradného zboru ORFIN. Ako  hosťujúci učiteľ a prednášateľ pôsobil aj na London School of Economics.

Daniel Lacalle je držiteľom viacerých prestížnych ocenení.  Vydavateľstvo Richtopia ho v roku 2019 zaradilo medzi 20 najvplyvnejších ekonómov sveta, podľa spoločnosti Focus Economics patrí medzi 75 najsledovanejších influencerov a podľa štúdie John Hopkins University medzi top influencerov v ekonomických témach.

Má viac než 24-ročné skúseností z pôsobenia v sektoroch energetiky a financií, vrátane praxe v severnej Afrike, Latinskej Amerike a na Blízkom východe. V súčasnosti je finančným manažérom dozerajúcim na akcie, dlhopisy a komodity. V roku 2011 bol v renomovanom prieskume spoločnosti Thomson Reuters zvolený firmami a finančnými inštitúciami medzi troch  vrcholových znalcov a za čelnú osobnosť Pan-European Buyside v odvetví ropy a plynu.

Daniel Lacalle je autorom viacerých kníh. Sú medzi nimi aj bestsellery, ktoré vyšli v anglickom jazyku: Life In The Financial Markets (Život na finančných trhoch; Wiley, 2014), The Energy World Is Flat (Svet energie je plochý; Wiley, 2014, spoluautor: Diego Parrilla), Escape from the Central Bank Trap (Únik z pasce centrálnych bánk, BEP, 2017) a Freedom Or Equality (Sloboda alebo rovnosť; PostHill Press, 2020).

Je tiež autorom mnohých odborných a populárnych článkov.

Pravidelne komentuje dianie na svojom YT kanáli.

Navigácia