David Andersson: Podnikanie, regulácie a samoorganizácia v mestách

David Andersson na prednáške CEQLS v Bratislave

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizoval dňa 29. apríla 2019 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/.

Na tému Podnikanie, regulácie a samoorganizácia v mestách prednášal David Andersson, vedúci odboru ekonómie na Univerzite RMIT vo Vietname.

Moderoval Peter Gonda, riaditeľ Kozervatívneho inštitútu M. R. Štefánika.

Pozrite si videozáznam, prezentáciu a fotogalériu z prednášky.

Úvodné slovo Petra Gondu
Prednáška Davida Anderssona
Diskusia s Davidom Anderssonom po jeho prednáške

Fotogaléria:

O Davidovi Anderssonovi

David Andersson, vedúci odboru ekonómie na Univerzite RMIT vo Vietname

David Emanuel Andersson je vedúci odboru ekonómie na Univerzite RMIT vo Vietname. Profesor Andersson v minulosti prednášal na rôznych britských a taiwanských univerzitách, ako sú University of Nottingham a Národná univerzita Sun Yat-sen. Hlavnými oblasťami jeho  výskumu sú ekonómia miest, urbanizmus, kreatívne mestá a spontánne vzniknutý poriadok.

David Andersson je autorom viac ako 50-tich publikácií, vrátane štyroch kníh a mnohých článkov v renomovaných odborných časopisoch ako Environment and Planning A: Economy and Space, Journal of Economic Geography a Urban Studies. Profesor Andersson je šéfredaktorom Cosmos + Taxis: Studies in Emergent Order and Organization, multidisciplinárneho časopisu zameraného na nové oblasti uplatňovania Hayekovského pojmu „spontánneho poriadku“ ako spontánne vzniknutého spoločenského usporiadania.

David Andersson získal titul PhD. z regionálneho plánovania na Royal Institute of Technology v Štokholme.

Vybrané texty Davida Anderssona

Ďakujeme partnerom CEQLS za podporu

Navigácia