Euroskepticizmus vs eurooptimizmus

Bratislavský Konzervatívny klub pri Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika si vás dovoľuje pozvať na ďalšie stretnutie na tému: Euroskepticizmus vs eurooptimizmus alebo Diskusia ku knihe Johna Laughlanda: Znečistený prameň 4. 10. 2001(štvrtok) o 18:00 v Konzervatívnom Inštitúte M. R. Štefánika, Sládkovičova 4, Bratislava. Diskutovat budú Štefan Hríb kontra Peter Zajac.

Ak si myslíte, že EÚ je socialistický moloch ktorý nechceme, alebo naopak, že EÚ je pre nas garantom slobody a prosperity a zaujíma vás, ake názory majú na EÚ slovenskí konzervatívci, tak príďte a zúčastnite sa stretnutia.

John Laughland zastáva euroskeptické krídlo britských konzervatívcov. Filozoficky vychádza z britskej tradície politickej filozofie (Hobbes, Locke, Burke) a konstitucionalizmu, ktoré kladú dôraz na pojem suverenity. Podnázov knihy “Nedemokratické počiatky európskej ideje” prezrádza, že kniha je nemilosrdnou kritikou európskej integrácie, odhaľovaním unifikačných a antidemokratických tendencií posledných rokov v Európe.

Navigácia