HN: Kotleba chce zúžiť krajský parlament

Zásadná ignorácia extrémistu Mariána Kotlebu na čele banskobystrickej župy nehrozí. Spolupracovať s ním budú poslanci nového župného zastupiteľstva aj ostatní župani.

Analytik Konzervatívneho inštitútu Dušan Sloboda však upozorňuje, že v hre nie sú kompetencie župy. „Reálne nič nepresadí, problém je, že to budú rétorické cvičenia, o to silnejšie, že je tvárou župy a má mandát,“ hovorí. Každý návrh, ktorý poslancom Kotleba predloží, bude pre neho príležitosťou na sebaprezentáciu. Predsedovia ôsmich samosprávnych krajov zatiaľ nechcú povedať, či sa budú s Kotlebom stretávať na spoločnej platforme županov – SK 8.

„Bol zvolený v demokratických voľbách,“ vyhlásil košický župan Zdenko Trebuľa. Hoci s extrémnym a radikálnym obsahom politiky Kotlebovej Ľudovej strany – Naše Slovensko nesúhlasí, s banskobystrickým županom je pripravený komunikovať na pracovnej úrovni. „Len izolácia samotná nepomôže, Kotleba reprezentuje neriešené problémy a podstatné je, či politici tieto problémy konečne začnú riešiť,“ upozornil analytik Sloboda.

Viac nájdete v článku denníka Hospodárske noviny zo dňa 25. novembra 2013 tu.

Navigácia