Korzár: Košická viceprimátorka Lenártová ukazovala palec

Jednu z hlavných úloh na pondelkovom zastupiteľstve mesta zohral palec viceprimátorky Renáty Lenártovej (Smer). Väčšina poslancov hlasovala v súlade s jeho polohou. Kým palec hore znamenal „za“, tak palec dole či dlaň vodorovne signalizovali, aby poslanci predložený návrh nepodporili.

Palcovým praktikám, ktoré sa z národného parlamentu rozšírili do samosprávnych zastupiteľstiev, nebráni podľa analytika Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, Dušana Slobodu, nič. „Nič, len elementárna slušnosť voči občanom, ktorá mnohým voleným zástupcom chýba.“ Myslí si, že palcoví poslanci akoby ľuďom hovorili:

„Boli sme zvolení, aby sme vás zastupovali, ale hlasujeme, ako miestna verchuška káže. Najprv strana, potom občan. Dostávame odmeny, no pracovať sa nám nechce, ani sa pred zastupiteľstvom pripraviť a lámať si hlavu, aký máme – nebodaj vlastný – názor. Sme pohodlní a s kolegami sa ani nestretneme, aby sme sa dohodli, ako hlasovať. Veď stačí signál palcom priamo na rokovaní,“ kritizuje palcovú „kultúru“.

Čítajte ďalej v článku denníka Korzár zo dňa 14. februára 2015, kde sa k téme vyjadril i analytik KI Dušan Sloboda. Viac na stránkach denníka Korzár tu.

Navigácia