Korzár: Rašiho ples platili firmy s mestskými zákazkami

Týždeň pred otváracím ceremoniálom mesta kultúry sa konal „utajený“ ples pre uzavretú spoločnosť košickej smotánky. Bežní ľudia o ňom nevedeli, ani sa naň nedostali. Grátis vstupenkou bola pozvánka od primátora Rašiho (Smer). Mesto podľa magistrátu nestál nič – platili ho sponzori. Viacerí dostali zákazky EHMK.

Na pozvánkach na meno bol ako hostiteľ plesu „Ďakujeme 2013“ uvedený primátor Richard Raši (Smer). Pozvaní mali účasť potvrdiť na magistráte. Vstupné bolo bezplatné. Na pozvánkach bolo číslo účtu verejnej zbierky, na ktoré mohli účastníci prispieť. Podľa hovorkyne mesta Martiny Urik Viktorínovej to nebol mestský ples, mesto ho neorganizovalo a nestál ho ani cent.

Podľa analytika Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Dušana Slobodu, ak na ples pozýval primátor, nemôžu sa tváriť, že Ďakujeme 2013 nebol ples mesta. „Nemal by primátor namiesto uzavretého papalášskeho plesu pre ‚sponzorov‘ poďakovať na otvorenom plese najmä občanom, bez daní ktorých celý špás, zvaný EHMK, nebol možný?“

Čítajte ďalej v článku denníka Korzár zo dňa 28. januára 2013, kde sa k téme vyjadril i analytik KI Dušan Sloboda. Viac na stránkach denníka Korzár tu.

Navigácia