Korzár: Zverejňovanie faktúr na internete sa malým obciam nepáči

Faktúry a objednávky by mali na internete zverejňovať aj malé obce. Tým sa tento vládny návrh však nepozdáva. Všetky faktúry zverejňovať nechcú.

Analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Dušan Sloboda povinné zverejňovanie dokumentov aj v malých obciach víta: “Tak, ako by sme si všetci občania bez rozdielu mali byť rovní v našich právach a povinnostiach pred zákonom, by taktiež malo platiť, že všetky obce a mestá bez rozdielu majú plniť to, čo je dané zákonmi. Zákony nepoznajú rozdiel medzi malou obcou, veľkou obcou či mestom. Verejná správa, vrátane samosprávy, má občanom za ich dane poskytovať adekvátne porovnateľnú kvalitu verejných služieb, štát by pred tým nemal zatvárať oči.”

Ako zdôraznil Dušan Sloboda, pokiaľ malé obce nezvládajú plniť zákonmi dané povinnosti, mal by zakročiť štát. “Môžeme sa tomu ešte ďalšie roky márne brániť, ale inak ako združovaním a zlučovaním malých obcí do väčších samosprávnych celkov schopných samostatnej existencie to nepôjde,” dodal.

Čítajte ďalej v článku denníka Korzár zo dňa 2. marca 2011, kde sa k téme vyjadril i analytik KI Dušan Sloboda. Viac na stránkach denníka Korzár tu.

Navigácia