Odškodňovať prevádzkovateľov zimných stredísk?

Podpredseda HZDS Milan Urbáni navrhol, aby vláda odškodnila prevádzkovateľov zimných stredísk kvôli počasiu, ktoré im spôsobuje nenávratnosť investícií. Ďalšia téza z prostredia HZDS znie, že ak nejakú oblasť ekonomiky považujeme za dôležitú, je potrebné pre starostlivosť o ňu zriadiť osobitný úrad, najlepšie ministerstvo.

Omyl. Nikto nespochybňuje dôležitosť cestovného ruchu, ale ak sa bude cestovný ruch na Slovensku rozvíjať, bude to predovšetkým zásluha ľudí, ktorí v tejto sfére pôsobia, podnikateľov a ich zamestnancov, ich úsilia, schopností a invenčnosti. Nie zásluha štátnych úradníkov a štátnych zásahov. Štátne zásahy zvyknú veci komplikovať a zhoršovať. A to aj vtedy, keď sú zdôvodňované potrebou pomôcť. To najlepšie, čo môže vláda pre cestovný ruch urobiť, je, že sa doň nebude starať, odbúra existujúce regulácie a obmedzenia a nechá podnikateľov podnikať.

Čítajte ďalej v článkoch analytikov KI, ktoré na túto tému publikovali na blog.sme.sk dňa 22. januára 2007: článok Ondreja Dostála je dostupný tu a článok Radovana Kazdu nájdete tu.

Navigácia