Plus jeden deň: Komu dohodil minister Medveď biznis za 830-tisíc eur?

Predtým, než zabuchol za sebou ministerské dvere, stihol ešte Jozef Medveď podpísať zjavne nevýhodnú zmluvu. Nabalia sa na nej ľudia, ktorí v tomto rezorte pracovali dlhé roky. Stopy vedú aj k nádejnému novému ministrovi životného prostredia za Most-Híd Igorovi Sidorovi.

Podľa zmluvy si firmy trúfnu rozsiahlu odpadovú analýzu na obdobie rokov 2014 až 2020 urobiť už za štyri mesiace. Analýzu biologicky rozložiteľných odpadov majú dokonca odovzdať do jedného mesiaca. Analytik Konzervatívneho inštitútu pre environmentálnu politiku Radovan Kazda je presvedčený, že v takom krátkom čase sa poriadna analýza urobiť nedá. „Je to práca za nezvyčajne veľa peňazí. To je, povedal by som, podozrivé. Myslím si, že ide o nejakú kompiláciu, ktorej cieľom bude dať dohromady údaje, ktoré sú už pozbierané a pravidelne vyhodnocované, a to zo strany Štatistického úradu a aj zo strany agentúry životného prostredia,“ domnieva sa Kazda.

Čítajte ďalej v článku denníka Plus jeden deň zo dňa 19. júla 2010, kde sa k téme vyjadril i analytik KI Radovan Kazda. Viac na stránkach denníka Plus jeden deň tu.

Navigácia