Pochod za spravodlivosť (za Ernestom Valkom)

Ernest ValkoPríďte dnes, 12. novembra 2010 o 17.00 hod. na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave. Dáme najavo úctu človeku i rozhorčenie z jeho vraždy. Potichu, so sviečkou.

V utorok dopoludnia vznikla na sociálnej sieti facebook spontánne udalosť Pochod za spravodlivosť, ktorej cieľom je vyjadrenie rozhorčenia i smútku z vraždy prominentnej osobnosti spoločenského života po Novembri 1989, právnika JUDr. Ernesta Valka.

Jeho zmysel pre rešpektovanie práva a pre spravodlivosť bol vo vznikajúcej demokracii neoceniteľný. V priebehu 24 hodín sa k udalosti vyjadrili a účasť plánujú stovky ľudí z Bratislavy, ale pomyselnú účasť a zapálenie sviečky vyjadrujú ľudia z celého Slovenska i zo zahraničia.

Ak sa chcete pripojiť k piatkovému Pochodu za spravodlivosť, môžete dnes, 12. novembra 2010 o 17.00 hod. prísť na Hviezdoslavovo námestie pred SND. Pochod po zhromaždení prejde so zapálenými sviečkami k Dómu sv. Martina. Ľudia sa budú môcť pomodliť či zapáliť sviečku. Vzdajú tak poctu JUDr. Ernestovi Valkovi, človeku, ktorý život zasvätil boju za zákonnosť a spravodlivosť. Pochod je i demonštráciou toho, že ľuďom záleží na pravde a stave tejto krajiny, že nevybojovateľný boj JUDr. Valka nebol zbytočný. Pôjde o spontánny, civilný a tichý pochod, čo je na Slovensku zatiaľ ojedinelý, no pravdepodobne najsilnejší prejav protestu.

Ernest Valko a KI:

Ernest Valko: Reforma súdnictva v SR

Seminár: Reforma súdnictva v Slovenskej republike

Ernest Valko et al.: Právny systém a spravodlivosť

Navigácia