Pozvánka na vybrané akcie pri príležitosti výročia novembra 1989

Dávame do pozornosti pozvánky na vybrané akcie, ktoré sa budú konať v Bratislave pri príležitosti 26. výročia nežnej revolúcie.

Nadácia Milana Šimečku na počesť slobody a demokracie

Kedy? pondelok 16. novembra 2015 od 17.00 hod.

Kde? KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

Pri príležitosti 85. výročia narodenia a 25. výročia úmrtia Milana Šimečku sa o jeho živote, diele i jeho postojoch počas a po Nežnej revolúcii bude Štefan Hríb zhovárať s jeho priateľmi Jiřinou Šiklovou, Miroslavom Kusým, Martinom Bútorom a Petrom Zajacom.

Organizuje Nadácia Milana Šimečku.

26. výročie Novembra 89

Kedy? utorok 17. novembra 2015 od 15.00 hod.

Kde? Nám. SNP, Bratislava

Viac informácií nájdete tu.

Občianska konzervatívna strana pozýva na tradičné stretnutie k výročiu Novembra 1989. Stretneme sa na Námestí SNP a spoločne si zaspomíname na novembrové dni. Tak ako každý rok.

Organizuje OKS.

Večer Bielych Vrán 2015

Kedy? utorok 17. novembra 2015 od 17.11 hod.

Kde? Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Bratislava

Viac informácií a kompletný hudobný a kultúrny program nájdete tu. Príďte spoznať nové biele vrany a osláviť s nami výročie Novembra ´89. Ľudia, ktorí sa postavili arogancii moci, sa zvyčajne dočkajú trestu alebo kritiky. Biela vrana je príležitosťou zverejniť príbehy nevšedných ľudí, prejaviť im vďaku, dodať energiu a motivovať aj ostatných, aby sa nebáli preukázať občiansku odvahu.

Organizuje Aliancia Fair-play a VIA IURIS.

Večer pre všímavých

Kedy? utorok 17. novembra 2015 od 17.11 hod.

Kde? Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Kníhkupectvo Martinus a Urban House, Bratislava

Viac informácií nájdete tu. Saténové Ruky, Tante Elze, Allstar Refjúdží Band, Ďuďovci a Potkan_FM, udeľovanie cien Biela vrana, Krst knihy Náš António o Antonovi Srholcovi, Literárny cirkus KK Bagalu a viaceré diskusie tvoria program tohtoročného Večera pre všímavých, ktorý je už tradičnou umeleckou a občianskou oslavou sedemnásteho novembra. Tentoraz v troch priestoroch – Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, Urban House a Kníhkupectve Martinus.sk.

Organizuje Aliancia Fair-play, VIA IURIS, .týždeň, Kníhkupectvo Martinus, Nadácia Zastavme korupciu, Pohoda festival

NOVÉ PLOTY 26 rokov po páde železnej opony

Kedy? v dňoch 16. a 17. novembra 2015 od 15.00 hod.

Kde? Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

Viac informácií a kompletný hudobný a diskusný program nájdete tu. Nové ploty, ktoré vznikajú vnútri našej spoločnosti, aj nové ploty, ktoré vznikajú medzi krajinami v Európe, sú leitmotívom spomienkového podujatia NOVÉ PLOTY pri príležitosti výročia Novembra 89 v bratislavskej Starej tržnici.

Organizuje Wilfried Martens Center for European Studies a Inštitút pre moderné Slovensko.

Pozvánka na uvedenie knihy 5102 od Fedora Gála a Andreja Bána

Kedy? v stredu 18. novembra 2015 od 19:00 hod.

Kde? Kníhkupectvo Artforum, Kozia 20, Bratislava Fedor Gál predstaví Jana Urbana, českého novinára, disidenta, signatára Charty 77 a jedného zo zakladateľov Občianskeho fóra a spoločne s Andrejom Bánom, Petrom Zajacom, Romanom Patajom a vydavateľom Filipom Ostrowským uvedú do života knihu 5102.

Zväčšiť kliknutím

Navigácia