Bart J. Wilson: Humanomics: morálna ekonomická veda

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizoval dňa 25. apríla 2017 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/ tantoraz na tému:

Humanomics: morálna ekonomická veda

Prednášal:

Bart J. Wilson

profesor ekonómie a práva na Chapman University (USA)

Moderoval:

Peter Gonda, riaditeľ KI a koordinátor projektu CEQLS

Peter Gonda: Úvod k prednáške CEQLS, 25. apríl 2017

Bart J. Wilson: Prednáška CEQLS, 25. apríl 2017

Prezentácia k prednáške je k dispozícii na stiahnutie tu.

Bart J. Wilson: Diskusia po prednáške CEQLS, 25. apríl 2017

 

O Bartovi J. Wilsonovi

Bart J. Wilson je profesor ekonómie a práva na Economic Science Institute v rámci Chapman University. V súčasnosti sa vo svojom experimentálnom výskume zameriava na podstatu a využitie výmeny a špecializácie pri tvorbe bohatstva a pôvodu systémov vlastníckych práv, o ktoré sa opierajú tieto procesy.

V ďalších výskumných programoch sa venuje napríklad porovnávaniu rozhodovania ľudí, ľudoopov a opíc, elektronickému obchodu a deregulácii elektrickej energie. Bart Wilson je zástupcom šéfredaktorov odborných časopisov Southern Economic Journal, Review of Austrian Economics a Review of Behavioral Economics. Je tiež autorom mnohých publikácií, štúdií a článkov v odborných časopisoch (napríklad v American Economic Review, Journal of Law, Economics, and Organisation, Journal of Economic Behavior and Organisation, Proceedings of the National Academy of Sciences a Evolution & Human Behavior). Jeho výskum bol podporený grantmi z National Science Foundation, Federal Trade Commission a International Foundation for Research in Experimental Economics. Pred pôsobením na Chapman University bol mimoriadnym profesorom ekonómie na George Mason University a predtým výskumným pracovníkom v Economic Science Laboratory na University of Arizona a ekonómom vo Federal Trade Commission.

Bart Wilson získal titul PhD. v ekonómii na University of Arizona. Na jeseň 2016 Bart Wilson spolu s Janom Osbornom, nositeľom Ceny Švédskej ríšskej banky za ekonomické vedy na pamiatku Alfreda Nobela za rok 2002 Vernonom Smithom a s Keithom Hankinsom, založil Smith Institute for Political Economy and Philosophy, kde pracuje ako riaditeľ. Širším poslaním Smith Institute je reintegrácia štúdia humanitných vied a ekonómie v duchu Adama Smitha a rekombinácia výskumu a vysokoškolského vzdelávania ako procesu objavovania v duchu zakladateľa experimentálnej ekonómie Vernona Smitha. Smith Institute rozvíja program Humanomics, ktorý je zameraný na skúmanie príčin a dôsledkov prosperity za ostatných 200 rokov a v tomto kontexte životných podmienok ľudí.

Partneri:

Nadácia Tatra banky

EICmst Partners

CEBEX Crowne Plaza

Mediálni partneri:

TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní

Týždenník .týždeň

SITA aktuality.sk energie-portal.sk

Fotogaléria:

Navigácia