Jörg Guido Hülsmann: Finančné trhy a bohatstvo národov

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizoval dňa 13. októbra 2016 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/:

Finančné trhy a bohatstvo národov

Prednášal:

Jörg Guido Hülsmann

profesor ekonómie na Université d’Angers

Moderoval:

Peter Gonda, riaditeľ KI a koordinátor projektu CEQLS

Peter Gonda: Úvod k prednáške CEQLS, 13. október 2016

Jörg Guido Hülsmann: Prednáška CEQLS, 13. október 2016

Prezentácia k prednáške je k dispozícii na stiahnutie tu.

Jörg Guido Hülsmann: Diskusia po prednáške CEQLS, 13. október 2016

O Jörgovi Guidovi Hülsmannovi

Jörg Guido Hülsmann je profesor ekonómie na Université d’Angers, kde prednáša makroekonómiu, monetárnu a finančnú ekonómiu a problematiku ekonomického rastu a rozvoja a finančných rizík. Vo svojom výskume sa aktuálne zameriava na politickú ekonómiu finančných trhov, ako aj na teóriu peňazí a bankovníctva.

Guido Hülsmann je tiež spolupracovníkom Ludwig von Mises Institute a voleným členom Európskej akadémie vied a umenia. V Paríži vedie interdisciplinárny cyklus seminárov o využití myšlienok rakúskej ekonomickej školy v aktuálnom výskume a v diskusii o dôležitých nových trendoch v spoločenských vedách pod názvom Austrian Economics Research Seminar. Spolupracuje aj s viacerými akademickými inštitúciami vo Francúzsku, v Nemecku a v Rusku a recenzentom článkov vedeckých časopisov ako Journal of Economic Issues, Journal of Business Ethics, Quarterly Journal of Austrian Economics a Journal of Markets and Morality.

Profesor Hülsmann prednášal pre verejnosť v dvadsiatich troch krajinách na štyroch kontinentoch. Je autorom siedmich monografií, z toho ostatné dve sú Krise der Inflationskultur (2013) a The Ethics of Money Production (2008). Je tiež editorom a spolueditorom ďalších šiestich kníh, vrátane poslednej knihy The Theory of Money and Fiduciary Media (2012). Jeho knihy a články boli preložené do dvadsiatich jazykov. Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na jeho osobnej webstránke, na jeho univerzitnej stránke a v jeho CV.

Partneri:

Nadácia Tatra banky

EICINESSCrowne Plaza

Mediálni partneri:

TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní

Týždenník .týždeň

SITA aktuality.sk energie-portal.sk

Navigácia