Madsen Pirie: Trhy a morálka: prirodzené spojenectvo

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/:

Trhy a morálka: prirodzené spojenectvo

Prednášal:

Madsen Pirie

prezident a spoluzakladateľ britského think tanku Adam Smith Institute

Moderoval:

Peter Gonda, riaditeľ KI a koordinátor projektu CEQLS

Peter Gonda: Úvod k prednáške CEQLS, 22. september 2014

Madsen Pirie: Prednáška CEQLS, 22. september 2014

 

O Madsenovi Piriem

Flickr photo by David Farrer

Madsen Pirie je prezident a spoluzakladateľ britského think tanku Adam Smith Institute. Predtým pôsobil ako profesor filozofie na Hillsdale College v Michigane a vyučoval filozofiu a logiku študentov v USA. Ešte predtým krátko pracoval v americkom Kongrese na Capitol Hill pre Republican Study Committee.

Madsen Pirie je držiteľom nasledovných univerzitných titulov: MA z histórie z Edinburgh University, PhD z filozofie zo St. Andrews a Mphil z regionálnej ekonómie na Cambridge University. Madsen Pirie je na Cambridge University členom Pembroke College, participujúcim na novom štipendiu Adama Smitha z politickej ekonómie. Nedávno bol menovaný za Senior Visiting Fellow na univerzitnej katedre regionálnej ekonómie.

Dr. Pirie získal vo februári 2010 so svojím kolegom Eamonnom Butlerom cenu National Free Enterprise Award za rok 2010, ktorej predošlými laureátmi boli aj Sir Richard Branson, Lord Hansen a Margaret Thatcher.

Publikačná činnosť:

Madsen Pirie je autorom a spoluautorom viacerých kníh pre odbornú a laickú verejnosť. Zatiaľ jeho poslednou knihou je 101 Great Philosophers – Makers of Modern Thought. Napísal tiež napríklad knihy The Book of the Fallacy, Economics Made Simple, Privatisation, Micropolitics, The Logic of Economics and its Implications for Public Sector and, Freedom 101 a How to Win Every Argument. So svojím kolegom, Eamonnom Butlerom, napísal obľúbené knihy o IQ – Test Your IQ, Boost Your IQ a The Sherlock Holmes IQ Book. Je tiež autorom niekoľkých sci-fi kníh pre deti a mládež.

Online dostupné sú napríklad jeho knihy:

· Economics Made Simple

· How to Win Every Argument

Z rozhovorov s Madsenom Piriem dávame do pozornosti:

· Madsen Pirie Simplifies Economics by Destroying Myths

Viac o aktivitách Madsena Pirieho, vrátane niektorých online dostupných článkov a titulov kníh predávaných cez Amazon, je k dispozícii tu.

Economics is Fun with Madsen

Economics for Real People

Partneri:

Nethemba

EIC

Park Inn Danube, Bratislava Hotel

Mediálni partneri:

TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní

Týždenník .týždeň

Fotogaléria:

Navigácia