Michael C. Munger: Podnikateľské cnosti

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizoval dňa 7. apríla 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/:

Podnikateľské cnosti

Prednášal:

Michael C. Munger

profesor ekonómie a politológie, Duke University (USA)

Moderoval:

Peter Gonda, riaditeľ KI a koordinátor projektu CEQLS

Peter Gonda: Úvod k prednáške CEQLS, 7. apríl 2014

Michael C. Munger: Prednáška CEQLS, 7. apríl 2014

Michael C. Munger: Prezentácia pre prednášku CEQLS, 7. apríl 2014

Michael C. Munger: Diskusia po prednáške CEQLS, 7. apríl 2014

O Michaelovi C. Mungerovi

Michael C. Munger je profesor ekonómie a politológie pôsobiaci na Duke University (USA), kde je zároveň vo funkcii riaditeľa interdisciplinárneho programu prepájajúceho filozofiu, politiku a ekonómiu (CV je dostupné vo formáte PDF tu).

Je tiež členom redakčných rád odborných časopisov Constitutional Political Economy, Regulation, Journal of Peace, Prosperity, and Freedom a Social Philosophy and Policy. Vo svojej výskumnej a pedagogickej činnosti venuje najmä konceptu dobrovoľných výmen, vzťahu morálky a trhu, fungovaniu legislatívnych inštitúcií a ekonómii verejnej voľby. Titul PhD. za ekonómiu získal v roku 1984 na Washington University v St. Louis, kde študoval spolu s Barry Weingastom a Douglassom Northom.

Michael Munger bol napríklad prezidentom Public Choice Society, dlhodobo editorom časopisu Public Choice a desať rokov viedol Katedru politických vied na Duke University. Profesor Munger je autorom štyroch kníh. Nová kniha, pod názvom Choosing in Groups, mu vyjde v tomto roku vo vydavateľstve Cambridge University. Je tiež autorom viac než 100 článkov a iných textov v odborných časopisoch a zbierkach.

Michael Munger je zároveň laureátom niekoľkých ocenení za jeho výskumnú a vzdelávaciu činnosť. To, že Michael Munger nie je len odborne zdatným vo svojej oblasti, ale i showmanom, potvrdil účinkovaním v epizodických úlohách vo virálnych rapových videách o Hayekovi a Keynesovi, ktoré nedávno obleteli svet. V prvom sa mihne ako vodič limuzíny a v druhom je v úlohe ochrankára, s krátkym vtipným dialógom s postavou Hayeka hneď v úvode videa.

Keynes vs. Hayek rap video I (s českými titulkami)

Keynes vs. Hayek rap video II (s českými titulkami)

Publikačná činnosť:

Michael C. Munger je autorom mnohých článkov a publikácií, prezentácií, pravidelne tiež bloguje a prednáša. Z oblastí, na ktoré sa odborne zameriava, spomeňme napríklad nasledovné:

· Analyzing Policy: Introduction to the Analysis of Choice and Management

· Capitalism, Government, and the Good Society

· The “Character” of Profit and Loss: Entrepreneurial Virtues

· Learn Liberty Videos

Michael Munger: What is Voluntary? What is Coercive

Mediálne výstupy:

8. apríl 2014

aktuality.sk: Martin Odkladal: Zisk a morálka sa nevylučujú

20. apríl 2014

TREND: Michael Munger: Skutočné podnikanie je o zisku, nie o lobingu a dobývaní renty | rozhovor

Partneri:

Nadácia Tatra banky

Park Inn Danube, Bratislava Hotel

Mediálni partneri:

TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní

Týždenník .týždeň

Fotogaléria:

Navigácia