Tom G. Palmer: Podoby socializmu a ohrozenia slobody a spoločenskej kooperácie

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s partnermi organizoval v Bratislave dňa 25. septembra 2017 ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/ tantoraz na tému:

Podoby socializmu a ohrozenia slobody a spoločenskej kooperácie

Prednášal:

Tom G. Palmer

výkonný viceprezident Atlas Network (USA)

Moderoval:

Peter Gonda, riaditeľ KI a koordinátor projektu CEQLS

Peter Gonda: Úvod k prednáške CEQLS, 25. september 2017

Tom G. Palmer: Prednáška CEQLS, 25. september 2017

Tom G. Palmer: Diskusia po prednáške CEQLS, 25. september 2017

O Tomovi G. Palmerovi

Dr. Tom G. Palmer je výkonný viceprezident Atlas Network  pre medzinárodné programy  a je zodpovedný za vytváranie programov v 14 jazykoch a manažovanie programov pre celosvetovú sieť think tankov. 10. novembra 2016 bol vymenovaný do funkcie George M. Yeager predsedu Atlas Network pre rozvoj slobody v USA a inde vo svete.

Tom Palmer je tiež spolupracovník Cato Institute a riaditeľ Cato University. Pred nástupom do Cato Institute pôsobil na Hertford College, University of Oxford a bol viceprezidentom Institute for Humane Studies na George Mason University. Často prednáša v Severnej Amerike, Európe, Eurázii, Afrike, Latinskej Amerike, Indii, Číne, na Strednom východe a v celej Ázii o politických vedách, verejnej voľbe, občianskej spoločnosti a morálnych, právnych a historických základoch individuálnych práv.  Aktívne pôsobí najmä v strednej a východnej Európe a na Strednom východe, a to nielen prednáškovou činnosťou, ale napríklad aj zabezpečovaním publikovania prekladov kníh a iných textov Frédérica Bastiata, Ludwiga Misesa, Friedricha Hayeka, Miltona Friedmana a iných autorov obhajujúcich princípy slobodnej spoločnosti.

Dr. Tom Palmer publikoval recenzie a články o politike a morálke vo vedeckých časopisoch, ako napríklad Harvard Journal of Law and Public Policy, Ethics, Critical Review a Constitutional Political Economy. Je autorom knihy Realizing Freedom: Libertarian Theory, History, and Practice (rozšírené vydanie 2014) a editorom kníh The Morality of Capitalism (2011), After the Welfare State (2012), Why Liberty (2013), Peace, Love & Liberty (2014) a Self-Control or State Control? You Decide (2016). Tom Palmer získal doktorát z politických vied na Oxford University.

Publikačná činnosť:

Partneri:

Nadácia Tatra banky

EICmst Partners

Crowne Plaza

Mediálni partneri:

TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní

Týždenník .týždeň

SITA aktuality.sk energie-portal.sk

Prednáška Toma G. Palmera v rámci cyklu CEQLS je súčasťou aktivít projektu Búranie mýtov o socializme a sociálnom štáte, ktorý realizuje Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika s podporou John Templeton Foundation.

Fotogaléria:

Navigácia