Café Európa: Globálne otepľovanie je mýtus

KI dáva do pozornosti septembrové kolo Café Európa 2012 na tému: “Globálne otepľovanie je mýtus”. V Banskej Bystrici dňa 24. septembra 2012 a v Bratislave dňa 27. septembra 2012 aj s analytiom KI Radovanom Kazdom.

Téma: Globálne otepľovanie je mýtus

Popis témy: Teplejšie letá a miernejšie zimy. Je to len pravidelný opakujúci sa cyklus našej planéty, alebo je to vplyv ľudskej činnosti? Má pravdu český prezident Václav Klaus, ktorý spochybňuje existenciu skleníkového efektu, alebo bývalý americký víceprezident Al Gore, ktorý naopak rozpráva o blížiacej sa apokalypse? Budeme na konci tohto desaťročia pestovať na Slovensku pomaranče, alebo sa vplyvom vychladnutia Golfského morského prúdu budú u nás premávať už len ľadové medvede? Ide nám skutočne o život? Príďte debatovať.

Termíny a miesta diskusií, diskutéri:

Banská Bystrica: 24. september 2012 (pondelok) o 17:00, nové miesto konania: Positivo Café, Dolná 9, Ing. Radovan Kazda (analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika), Mgr. Zora Snopková (SHMÚ v Banskej Bystrici)

Bratislava: 27. september 2012 (štvrtok) o 17:30, Kultúrne Centrum Dunaj, Nedbalova 3, Ing. Radovan Kazda (analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika), RNDr. Pavol Faško, CSc. (klimatológ SHMÚ), Juraj Hrabko (moderátor diskusie)

Café Európa: Globálne otepľovanie je mýtus

Spustiť video

Ďalšie informácie o podujatiach Café Európa nájdete tu.

Navigácia