Daniel Klein: Odkaz Adama Smitha pre súčasnosť

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizuje ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS, tentoraz bude naším hosťom Daniel Klein, profesor ekonómie na George Mason University (USA), ktorý pri príležitosti 300-tého výročia narodenia Adama Smitha bude prednášať o jeho odkaze pre súčasnosť.

Daniel Klein

Miesto: Bratislava, Park Inn Raddison Danube, sála Bratislava (lokalizácia podľa mapy)

Čas: pondelok 5. jún 2023 od 17.30 /následná čaša vína od 19:30 do 20:00/

Vstupné a registrácia účastníkov: Prednáška s následnou diskusiou bude v anglickom jazyku so simultánnym tlmočením – ak si želáte objednať aj využitie tlmočenia, zakúpte si lístok garantujúci tlmočnícku staničku. Účasť na prednáške je podmienená zaplatením poplatku (4,00 eur resp. 2,00 eur pre študentov + 0,50 eur v prípade požiadavky na tlmočnícku staničku) prostredníctvom tickpo.sk tu. Počet miest je obmedzený, kúpa lístka vopred je nutná.

Účastníci prihlásením zároveň vyjadrujú súhlas s vyhotovením a verejným použitím a zverejnením obrazových a zvukových záznamov z akcie organizátorom a vyjadrujú súhlas s účasťou na takých záznamoch.

Vstupné pre členov KPKI: Vstup pre členov Klubu podporovateľov Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KPKI) je bezplatný. Ak ste už členom, prihláste svoju účasť na prednáške prostredníctvom formulára. Ak ešte nie ste členom KPKI, nie je neskoro to zmeniť – viac informácií nájdete tu.

Odporúčame aj prednášku Charlotty Stern v Bratislave:

Možnosť kúpiť si knihu v špeciálnej zľave: Na mieste konania prednášky bude možné kúpiť si knihu Teorie mravních citů (Liberální institut, 2023) so zľavou 30 %. Daniel Klein je autorom predhovoru k tejto knihe.

O prednášajúcom: Daniel Klein je profesor ekonómie v Mercatus Center na George Mason University, kde zastáva pozíciu JIN a spolu s Erikom Matsonom vedú program o Adamovi Smithovi. Spolupracuje tiež na výskume inštitútu Ratio v Štokholme. Titul PhD. z ekonómie získal na New York University.

Klein napísal veľa textov o myšlienkach Adama Smitha. Príkladom je jeho posledná kniha Smithian Morals (Smithovská etika, CL Press, 2023). Je tiež šéfredaktor odborného časopisu Econ Journal Watch a autor knihy Knowledge and Coordination: A Liberal Interpretation (Znalosti a koordinácia: Liberálny výklad, Oxford, 2012).

Klein a Matson vedú CL Press a redigujú mesačník o diele Adama Smitha Just Sentiments. Pri príležitosti výročia 300-tého narodenia Adama Smitha spravujú s Dominicom Pinom mesačne vychádzajúci seriál o Adamovi Smithovi na platforme National Review.

Ďalšia Kleinova kniha, Central Notions of Smithian Liberalism (Hlavné pojmy smithovského liberalizmu), ktorá má sa očakáva tento rok, robí zo Smitha ústrednú postavu „konzervatívneho liberalizmu“. Ten je podľa neho najlepšou formou klasického liberalizmu.

Vybrané online dostupné texty, týkajúce sa témy prednášky:

Ďalšie online texty, videá a iné zdroje literatúry od Daniela Kleina nájdete tu.

Ďakujeme partnerom a mediálnym partnerom prednášky

Navigácia