HN: Jurzycu už kritizujú za nečinnosť

Školstvo je na tom zle a veľa na tom nezmení ani minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS). Po koaličných poslancoch sa do práce ministra Jurzycu obuli aj mimovládky.

Analytička Konzervatívneho inštitútu Zuzana Zimenová je spoluautorkou koncepcie Štart k novej kvalite vzdelávania – rozmanitosť vzdelávacích ciest v regionálnom školstve. Mnohé zmeny vníma pozitívne – otvorenie trhu s učebnicami, väčšiu voľnosť pre školy čo a kedy učiť či nástup detí do školy. Upozorňuje však, že rezort zastal na polceste.

„Mal by sa otvoriť trh s učebnicami, ale nevieme, či sa to týka aj vydávania učebníc. Školy budú môcť učiť voľnejšie, ale nedôjde k redukcii učiva,“ vysvetľuje na príkladoch, ktorých je podľa nej oveľa viac. „Ministerstvo akoby sa nechcelo pustiť do dlhodobých zmien,“ dodala. Aj preto napokon z projektu vycúvala a predstavila vlastný plán reformy.

Viac nájdete v článku denníka Hospodárske noviny zo dňa 28. júna 2011 tu.

Súvisiace výstupy:

13. jún 2011

noveskolstvo.sk: Zuzana Zimenová a Marcela Havrilová: Štart k novej kvalite vzdelávania – rozmanitosť vzdelávacích ciest v regionálnom školstve

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR: Návrh Koncepcie výchovy a vzdelávania v materských školách, v základných školách a v stredných školách

15. jún 2011

Konzervatívne listy: Zuzana Zimenová: Reformu školstva brzdia systémové prekážky

25. jún 2011

change|net.sk: Otvorený list vláde SR k návrhu Koncepcie výchovy a vzdelávania

Navigácia