Katyň

KI si Vám dovoľuje dať do pozornosti akcie, ktoré spolu s ďalšími partnermi organizuje v Bratislave i v iných mestách Slovenska Poľský inštitút v súvislosti s uvedením filmu Katyň režiséra Andrzeja Wajdu:

KATYŇ

11. september 2008 – 22. december 2008 (film)

Banská Bystrica, Bratislava, Dolný Kubín, Košice, Kremnica, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Modra, Nitra, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Veľký Krtíš (program jednotlivých premietaní nájdete tu)

Premietanie poľského filmu nominovaného na Oscara (Andrzej Wajda, PL, 2007, 117 min.) v rámci Projektu 100. Témou filmu je masová vražda poľských dôstojníkov počas druhej svetovej vojny, ktorú spáchala sovietska NKVD. Spoluorganizátori: Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmových klubov


POST MORTEM KATYŇ 25. september 2008 o 17.00 hod. (prezentácia)

Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Prezentácia knihy, podľa ktorej bol nakrútený film Katyň, s účasťou jej autora Andrzeja Mularczyka a prekladateľa do slovenčiny Petra Čačka. Úryvky z knihy prečíta Štefan Bučko Stretnutie moderuje Zuzana Belková.

Spoluorganizátor: vydavateľstvo Ikar


KATYŇ V DOKUMENTOCH 29. september 2008 o 17.00 hod. (film)

Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Premietanie dokumentov českej režisérky Petry Všelichovej Zločin menom Katyň (Zločin jménem Katyň, ČR, 2006, 56 min.) a Lebka (Lebka, ČR, 2007, 26 min.). Oba filmy na základe výpovedí rodinných príslušníkov a vedeckých výskumov vrhajú viac svetla na to, čo sa v Katyňskom lese naozaj odohralo.

Spoluorganizátor: České centrum


KATYŇSKÁ MASAKRA 30. september 2008 o 17.00 hod. (diskusia)

Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27

Diskusia o udalostiach v Katyňskom lese s účasťou poľského historika z Inštitútu pamäti národa Witolda Wasilewského, českého historika Měčislava Boráka a slovenského historika Martina Lacka z Ústavu pamäti národa.

Spoluorganizátori: ÚPN, České centrum

Navigácia