Otvorený list Marekovi Maďaričovi

Vážený pán minister,  už o chvíľu budete sprevádzať generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny a prezidenta Čínskej ľudovej republiky Chu Ťin-tchaa pri jeho návšteve hradu Devín. Toto miesto je symbolické nielen vo vzťahu k dávnej histórii našej krajiny, ale aj k tragickej etape jej modernej histórie – obdobiu komunizmu.   Na neďalekých slovensko-rakúskych hraniciach vyhasli životy mnohých občanov, ktorí sa pokúšali uplatňovať pre nás už samozrejmé právo na slobodu pohybu. Pod hradom Devín sa nachádza pamätník obetiam komunizmu.  Vyzývam Vás, aby ste ako predstaviteľ demokratickej krajiny prejavili svoju úctu k slobode, demokracii a ľudským právam tým, že najvyššiemu predstaviteľovi totalitného čínskeho režimu tento pamätník ukážete.  S pozdravom  <strong>Ondrej Dostál</p>
<p> Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika  V Bratislave dňa 19. júna 2009.</strong>  </p>
<p>  <strong>Súvisiace informácie:</strong>  <strong>18. jún 2009</strong>  KI: <strong><a href=

Vážený pán minister,

už o chvíľu budete sprevádzať generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny a prezidenta Čínskej ľudovej republiky Chu Ťin-tchaa pri jeho návšteve hradu Devín. Toto miesto je symbolické nielen vo vzťahu k dávnej histórii našej krajiny, ale aj k tragickej etape jej modernej histórie – obdobiu komunizmu.

Na neďalekých slovensko-rakúskych hraniciach vyhasli životy mnohých občanov, ktorí sa pokúšali uplatňovať pre nás už samozrejmé právo na slobodu pohybu. Pod hradom Devín sa nachádza pamätník obetiam komunizmu.

Vyzývam Vás, aby ste ako predstaviteľ demokratickej krajiny prejavili svoju úctu k slobode, demokracii a ľudským právam tým, že najvyššiemu predstaviteľovi totalitného čínskeho režimu tento pamätník ukážete.

S pozdravom

Ondrej Dostál
Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

V Bratislave dňa 19. júna 2009.

Súvisiace informácie:

18. jún 2009

KI: Mimovládne organizácie protestovali pred Prezidentským palácom za ľudské práva v Číne

19. jún 2009 KI: Odsúdenie konania polície a pokračovanie protestov

Navigácia