Pozvánka na diskusiu na tému: Násilné odbery orgánov v Číne – zločiny proti ľudskosti

Slovenská Asociácia Falun Gong a

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika si Vás dovoľujú pozvať na diskusiu na tému

Násilné odbery orgánov v Číne – zločiny proti ľudskosti

Kedy: dňa 20. marca 2014 (štvrtok) od 17.00 hod.

Kde: Pálffyho palác, Zámocká ul. 47, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)

Využite možnosť vypočuť si a diskutovať s kanadským právnikom Davidom Matasom, ktorý sa dlhodobo venuje téme násilného odberu orgánov v Číne a za svoje ľudskoprávne aktivity bol nominovaný na Nobelovu cenu mieru v roku 2010, najmä o jeho boji s praktikami totalitného režimu a s genocídou, ktorá sa deje v Číne dnes.

Hostia diskusie:

David Matas, právnik, ľudskoprávny aktivista

Chian-Feng Huang, Hui-Chun Huang, Ming-Hui Chou a Hui-Hsien Yang, zástupcovia Taiwanskej asociácie pre medzinárodný dohľad nad orgánovými transplantáciami (TAICOT)

Radoslav Herda, občianske združenie Slovenský pacient

Súvisiace informácie:

Čína má druhý najvyšší počet transplantácií vo svete. Na rozdiel od iných krajín tam však väčšina transplantovaných orgánov pochádza od väzňov – väzňov svedomia. Srdce, obličku, rohovku, či pečeň im odoberajú zaživa a bez použitia anestetík. Tieto zločiny proti ľudskosti odhalili v roku 2006 kanadskí právnici David Kilgour a David Matas. Zhrnuli ich v knihe Krvavá žatva: Zabíjanie Falun Gongu kvôli orgánom.

Európsky parlament schválil 12. decembra 2013 rezolúciu ohľadom odberov orgánov v Číne. V tejto rezolúcii parlament odsúdil systematické, štátom schvaľované, násilné odbery orgánov väzňom svedomia, ktorí nedali svoj súhlas. Parlament vyzval na okamžité ukončenie tejto praxe a odporúčal členským štátom EÚ, aby verejne odsúdili zneužívanie v oblasti transplantácií orgánov v Číne.

Cieľom diskusie je prezentácia dôkazov a zvýšenie povedomia o neľudských odberoch orgánov. V diskusii sa tiež zamyslíme na tým, ako predísť tomu, aby boli odoberané ďalšie orgány a ako ochrániť tých, ktorí dostávajú transplantované orgány. Budeme radi, pokiaľ vznikne verejná diskusia na tému násilných odberov orgánov, zločinov ľudskosti, ktorých sa komunistický režim dopúšťa v Číne.

Zločiny ľudskosti sú zločinmi voči všetkým ľuďom, vrátane ľudí na Slovensku. Pre politikov i verejnosť sa tak vytvára príležitosť podporiť spravodlivý hlas v Číne a vo svete za ukončenie týchto zločinov.

9. október 2012

KI: Výzva na objasnenie pôvodu tiel vystavovaných v rámci The Human Body Exhibition v Bratislave

31. január 2007

David Matas a David Kilgour: Aktualizovaná správa o obvineniach z odoberania orgánov ľuďom v Číne

21. november 2006

KI: Prednáška: David Kilgour: Najväčšie zločiny komunizmu dnes – násilné odbery orgánov v Číne

Navigácia