Rainer Zitelmann: Mýty a fakty o kapitalizme

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizoval dňa 10. januára 2023 v bratislavskom Pálffyho paláci na Zámockej ulici ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS, naším hosťom bol Rainer Zitelmann, historik, sociológ a autor bestsellerov. Prednášal na tému Mýty a fakty o kapitalizme. Pozrite si jeho prednášku a prezentáciu.

Rainer Zitelmann, Bratislava, 10. január 2023

Fotogaléria:

Rainer Zitelmann

Rainer Zitelmann má doktoráty z histórie a sociológie a je aj úspešný podnikateľ a investor do nehnuteľností.

Vyštudoval históriu a politické vedy na Technickej univerzite v Darmstadte, kde ukončil štúdium s vyznamenaním. V roku 1986 mu bol udelený doktorát z histórie so známkou „summa cum laude“ za dizertáciu o Hitlerovom svetonázore. Neskôr pracoval na Centrálnom inštitúte pre výskum spoločenských vied na Slobodnej univerzite v Berlíne, následne bol šéfredaktor holdingu vydávajúceho knihy  Ullstein-Propyläen a potom vedúci oddelenia v denníku Die Welt.

Rainer Zitelmann založil v roku 2000 firmu, ktorá sa stala lídrom medzi poradenskými firmami pre komunikáciu na realitnom trhu. Svoju prosperitu si vybudoval ako kontrarián na berlínskom trhu s nájomným bývaním. Túto firmu predal v roku 2016 a napísal druhú dizertačnú prácu na Fakulte sociológie Univerzity v Postupime. Bola zameraná na psychológiu a osobnostné črty superbohatých.

Je autorom 26-tich kníh, ktoré boli preložené do mnohých jazykov na celom svete. Tak je tomu aj v prípade jeho knihy In Defense of Capitalism, ktorá nedávno vyšla aj slovenskom preklade pod názvom Desať najväčších omylov antikapitalistov a celkovo vyjde až v približne 30-tich jazykoch. Jeho predchádzajúce knihy sú The Power of Capitalism (Sila kapitalizmu), The Rich In Public Opinion (Boháč podľa verejnej mienky) a Hitler’s National Socialism (Hitlerov národný socializmus). 

Rainer Zitelmann zároveň píše články pre mnohé popredné médiá v Nemecku (Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung), Švajčiarsku (Neue Zürcher Zeitung, Weltwoche), Spojenom kráľovstve (Daily Telegraph, City AM), Francúzsku (Le Point), USA (National Interest, Washington Examiner) a Taliansku (Linkiesta).

Viac o Rainerovi Zitelmannovi nájdete na jeho webe: http://www.rainer-zitelmann.com/.

Vybrané online dostupné texty, týkajúce sa témy jeho prednášky:

Ďakujeme partnerom a mediálnym partnerom prednášky

Navigácia