Café Európa: EÚ nás stojí príliš veľa!

KI dáva do pozornosti januárové kolo Café Európa 2013 na tému: „EÚ nás stojí príliš veľa!“ V Košiciach dňa 28. januára 2013 aj s analytikom KI Ivanom Kuhnom v debate s Rajmundom Mirdalom z Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Téma:

EÚ nás stojí príliš veľa!

Popis témy: Každoročne, keď sa schvaľuje rozpočet, tak sa zdvihne vlna kritiky a lietajú ostré slová. Nestalo sa a pravdepodobne sa ani nestane, aby boli všetci spokojní. Raz stonajú poľnohospodári a súdni úradníci, inokedy učitelia, či zdravotníci alebo ako je to v súčasnosti, všetci. Každé euro si ministri financií niekoľkokrát obrátia kým ho pustia zo štátnej pokladnice ďalej. Európska únia má takisto svoj vlastný rozpočet. Ten nový na roky 2014-2020 sa dostal do paľby kritikov nedávno. Musia Európania skutočne živiť taký veľký moloch alebo je všetko presne tak ako má byť?

Termín a miesto diskusie, diskutéri:

Košice: 28. január 2013 (pondelok) o 17:00, Panta Rhei, Palác kníh Košice, Hlavná 72, analytik KI Ivan Kuhn a Rajmund Mirdala z Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach

Ďalšie informácie o podujatiach Café Európa nájdete tu.

Navigácia