Café Európa: “Európa: čas šetrenia alebo rastu?”

KI dáva do pozornosti júnové kolo Café Európa 2012 na tému: “Európa: čas šetrenia alebo rastu?” V Košiciach dňa 13. júna 2012 aj s Ivanom Kuhnom a v Nitre dňa 18. júna 2012 a v Trenčíne dňa 21. júna 2012 aj s Petrom Gondom.

Téma: Európa: čas šetrenia alebo rastu?

Popis témy: Rok 2008 vystavil účet celému svetu za dlhoročné fungovanie krajín na dlh a do dnes sme nenašli správnu cestu von z následnej ekonomickej krízy. Počas tých štyroch rokov Európa riešila viacero dôležitých otázok: zachrániť Grécko pred krachom, ozdraviť banky, euroval 1 a 2,… Mnohé opatrenia pomohli ušetriť čas na prijatie zásadných rozhodnutí, ktoré nás ešte len čakajú. Je pred nami obdobie šetrenia s rizikom pomalého naštartovania ekonomického rozvoja alebo budú štáty uskutočňovať nové obrovské investície s rizikom ďalšieho zadlžovania? Ktorá z ciest je správna a ktorá nakoniec v Európe prevládne? Môžeme sa potom konečne tešiť na ekonomický rast?

Termíny a miesta diskusií, diskutéri:

Košice: 13. jún 2012 (streda) o 17:00, Panta Rhei, Palác kníh Košice, Hlavná 72, Radovan Geist (EurActiv.sk), Ivan Kuhn (podpredseda Občianskej konzervatívnej strany, analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika), Juraj Hrabko (moderátor diskusie)

Nitra: 18. jún 2012 (pondelok) o 17:00, Panta Rhei, Galéria Mlyny Nitra, Štefánikova trieda 6, Vladimír Vaňo (hlavný analytik VOLKSBANK Slovensko, a. s.), Peter Gonda (riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika), Braňo Dobšinský (moderátor diskusie)

Trenčín: 21. jún 2012 (štvrtok) o 17:00, STEPS CLUB, Sládkovičova 6, Zuzana Gabrižová (EurActiv.sk), Peter Gonda (riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika), Juraj Hrabko (moderátor diskusie)

Ďalšie informácie o podujatiach Café Európa nájdete tu.

Navigácia