Má Slovensko alternatívu k NATO? Diskusia Jána Čarnogurského a Petra Osuského

Má Slovensko alternatívu k NATO? Autori:

Ján Čarnogurský, bývalý predseda vlády SR (1991 – 1992), bývalý predseda KDH a minister spravodlivosti SR (1998 – 2002)

Peter Osuský, vysokoškolský pedagóg, prorektor Univerzity Komenského v Bratislave, bývalý poslanec NR SR (1998 – 2002), podpredseda OKS

Publikácia je záznamom strhujúcej diskusie medzi Jánom Čarnogurským a Petrom Osuským, ktorá sa uskutočnila 26. novembra 2003 v Konzervatívnom inštitúte M. R. Štefánika v Bratislave. Moderátorom diskusie bol Tomáš Zálešák, spolupracovník Konzervatívneho inštitútu.

V publikácii nájdeme odpoveď diskutujúcich na otázku, či má Slovensko alternatívu k členstvu v NATO. Na túto otázku ponúkli odpoveď diskutéri v čase, keď už bol proces našej integrácie do NATO síce asi nezvratný, ale otázka transatlantickej spolupráce, otázka napĺňania záujmov našej národnej bezpečnosti, otázka vzťahov medzi Európou a Amerikou sa však nekončia našim vstupom do Aliancie. Odlišný názor Jána Čarnogurského a Petra Osuského na titulnú otázku, prezentovaný v publikácii, núti čitateľov klásť si túto otázku s nimi a rovnako s nimi hľadať i odpoveď. Publikácia bola vydaná v rámci projektu Do NATO so zdvihnutou hlavou a otvorenými očami s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí SR.

Publikáciu Má Slovensko alternatívu k NATO? si môžete pozrieť tu.

Navigácia